Mydło naturalne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Obecnie każdy producent twiedzi, że produkuje mydło naturalne – ale co to naprawdę znaczy? Definicji jest wiele – produkowane masowo mydła sprzedawane w popularnych drogeriach reklamują się procentową zawartością składników naturalnych, pochodzenia naturalnego lub nisko-przetworzonych. Nie ma jednej definicji kosmetyki naturalnego – każdy producent przyjmuje sobie definicję czy certyfikat który mu najbardziej pasuje.

Z punktu widzenia konsumenta oraz jego troski o zdrowie skóry taka informacja prawie nic nie znaczy. Bardzo wiele detergentów używanych w kosmetykach produkuje się przemysłowo np. z oleju kokosowego czy palmowego (jako źródło węglowodorów) – ale po wielu reakcjach chemicznych naturalność i powiązanie np.  z samym olejem i jego właściwościami jest już znikome. Dodatkowo nie zawsze wszystko co naturalne jest zdrowe lub bezpieczne – szczególnie dla skóry. Twoja skóra jest unikalna – może reagować alergicznie na wiele różnych związków zawartych w kosmetykach, nawet takich które zostały przetestowane hipoalergicznie na innych grupach osób. Niektóre objawy występują dopiero po kilku dniach lub tygodniach stosowania danego kosmetyku – np. postaci krostek na skórze, suchości, swędzących plam, większej podatności na trądzik, itp.

Szczególnie ostrożnym należy być w przypadku barwników czy zapachów stosowanych w kosmetykach – nawet jeżeli są one naturalne (lub „pochodzenia naturalnego”) to mogą powodować niepożądane reakcje skórne. Jak już wspomnieliśmy – skóra każdego człowieka jest unikalna i coś co sprawdza się dobrze u innych osób, niekoniecznie musi dobrze działać na Twoją skórę. Szczególnie jeżeli Twoja skóra jest wrażliwa lub skłonna do alergii, zwracaj uwagę na olejki eteryczne zawarte w mydle lub innych kosmetykach. Olejki eteryczne są de facto mocno skondensowanymi wyciągami z roślin i mogą często potęgować lub wyzwalać niepożądane reakcje nawet jeżeli nie masz bezpośrednio reakcji uczuleniowej na samą roślinę.

Czy czym naturalne mydła Rogalove są inne niż reszta? Przede wszystkim skupiamy się na osobach ze skórą wrażliwą, problematyczną, alergiczną i wymagającą szczególniej miłości i troski.

Do naszych mydeł nie dajemy barwników ani zapachów – każde mydło pachnie naturalnie tym z czego zostało stworzone – najczęściej są to sprawdzone i bezpieczne oleje, kozie mleko, węgiel aktywny (do walki z trądzikiem) oraz takie dodatki jak sproszkowane pestki oliwek (do peelingu). Nasze receptury mydeł zostały stworzone tak, aby po zmydleniu w mydłach została pewna część oryginalnych olejów (tzw. przetłuszczenie mydła) – które natłuszczają skórę, pielęgnują czy pomagają zachować w niej wodę. W przypadku dla dzieci i niemowląt od pierwszego dnia życia – po myciu takim mydłem nie trzeba już dziecka natłuszczać dodatkowymi emolientami.

Nasze naturalne mydła zdobyły rzeszę tysięcy wiernych klientów oraz zaufanie mam małych dzieci, alergików czy osób zmagających się z problemami skórnymi – np. Atopowym Zapaleniem Skóry czy łuszczycą.

W p